SLIS | TRANSPORT JA PARKIMINE
SLIS - Saaremaa Liikumispuudega Inimeste Selts.
saare maakonna invaühing, saaremaa liikumispuudega inimeste selts, slis, puue, liikumispuue, abivahend, invaühing, nora maja,
6296
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-6296,page-child,parent-pageid-6250,edgt-cpt-2.0.2,mikado-core-2.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,homa-ver-3.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

TRANSPORT JA PARKIMINE

SOTSIAALTRANSPORDI TEENUS

Sotsiaaltranspordi teenust korraldab kohalik omavalitsus ehk Saaremaa valla sotsiaalosakond.

Sotsiaaltranspordi kasutamise võimalus on inimesel, kes oma erivajaduse tõttu ei saa kasutada ühistransporti või isiklikku sõiduautot. Sotsiaaltransporti saab kasutada tööle või õppeasutusse sõitmiseks, avalike teenuste kasutamiseks või muudeks igapäevaeluks vajalike toimingute teostamiseks. Sotsiaaltransporti võimaldatakse hinnatud abivajaduse alusel.

PUUDEGA INIMESE SÕIDUKI PARKIMISKAART

Parkimiskaart antakse välja taotluse aslusel isikule, kellele Sotsiaalkindlustusamet on määranud keskmisele, raskele või sügavale puude raskusastmele vastava liikumis- või nägemisfunktsiooni kõrvalekalde.

Kui puue tuvastatakse, siis tehakse otsus, kus fikseeritakse see, kui pikaks ajaks on puue tuvastatud. Ajutise kõrvalekalde kohta annab teatise pere-või eriarst. Kui tegemist on ajutise liikumisfunktsiooni kõrvalekaldega, on lisatud täiendav kriteerium, mille kohaselt peab kaasnema vajadus kasutada liikumist abistavat tehnilist abivahendit (nt kargud, käimisraam, ratastool jne).

Puudega inimese sõiduki parkimiskaarte väljastab Sotsiaalkindlustusamet vastavalt kohaliku omavalitsuse poolt edastatud infole.

Puudega inimene saab sõiduki parkimiskaardi kohalikult omavalitsuselt. Selleks peab esitama 3×4 cm pildi ja SKA poolt väljastatud puude raskusastme ja lisakulude tuvastamise otsuse. Kui otsusel puudub märge, et puuderaskusastme määramise aluseks on kas liikumisfunktsiooni või nägemisfunktsiooni häire, siis täiendavalt ka pere- või eriarsti poolt väljastatud vabas vormis tõendi, mis tõendab, et isikul esineb sotsiaalministri 23.12.2010 määruse nr 90 § 2 lõige (1) kohane liikumis- või nägemisfunktsiooni kõrvalekalle.

Parkimiskaart antakse välja puuet tõendavale dokumendile märgitud puude raskusastme kehtivuse perioodiks, kuid mitte kauemaks kui 5 aastaks. Ajutise liikumis- või nägemisfunktsiooni kõrvalekalde korral antakse parkimiskaart välja funktsiooni kõrvalekalde tõenäolise möödumise perioodiks, kuid mitte kauemaks kui 6 kuuks. Ajutise parkimiskaardi tähtaega pikendatakse täiendavaks 6 kuuks üksnes pere-või eriarstitõendi alusel.

Seega peab taotleja pöörduma parkimiskaardi taotlemiseks kohaliku omavalitsuse poole. Vaata Saaremaa valla sotsiaalosakonna sotsiaalhoolekandeteenistuse kontakte SIIT.