LIGIPÄÄSETAVUS tähendab, et kogu elanikkond on elu- ja infokeskkonda kaasatud ja kõikidele on tagatud võrdsed võimalused ühiskonnaelust osa võtta. See on laiatarbekaupade, keskkondade, hoonete, teenuste ja info disain, mille tulemus on ilma kohandusteta kasutatav ja ligipääsetav nii paljudele inimestele kui võimalik ja mõistlik. Lahendus peab vastama kõikide kasutajate vajadustele.
Elukeskkonna ligipääsetavuse tagamine hõlmab kõikidele inimestele ligipääsu võimaldamist nii füüsilisele keskkonnale kui ka infovahetus- ja e-teenuste keskkonnale, tagades sel viisil võrdsed võimalused ning parandades kõikide ühiskonnaliikmete elukvaliteeti ning toimetulekuvõimet.
Ligipääsetavus on elukaare põhine, mis tähendab, et suurel osal inimestest on elu vältel ajutiselt või püsivalt mõni erivajadus. Suurimad ligipääsetavuse sihtgrupid ühiskonnas on eakad, erivajadustega inimesed, lapsed, väikelaste vanemad, ajutise vigastusega inimesed jt.
Eesti ühiskonna kujundamisel ei ole tihti arvesse võetud inimeste elukaart ja asjaolu, et suure osa ühiskonnast moodustavad lapsed, vanemaealised, erivajadustega inimesed ja teised rühmad, kes ei saa meie keskkonna võimalusi täiel määral kasutada. Tegemist on probleemiga, mis vajab terviklikke lahendusi ning eeldab poliitikakujundajate, esindusorganisatsioonide, erasektori esindajate jt osaliste teadlikkust.
Vabariigi Valitususe juurde on moodustatud LIGIPÄÄSETAVUSE RAKKERÜHM, mille tegemistega saab end kurssi viia SIIN.
SAAREMAAL on paljud olulised asutused osale elanikkonnast juurdepääsmatud.
EESTI LIIKUMISPUUDEGA INIMESTE SELTSI ja meie seltsi SLIS liikmetega koostöös oleme alustanud asutuste kaardistamist ja lahenduste leidmist.
Kuid tead hea ligipääsetavusega kohta või asutust, palun anna meile teada, et saaksime head uudist ka siin jagada.
Samuti ootame ettepanekuid ja tähelepanekuid kohtadest, mis vajaksid paremat ligipääsetavust.